Loading ...
close

اکسترود آلومینیوم

logo
اکسترود آلومینیوم

 

فرآیند اکسترود آلومینیوم

 

عملیات اکستروژن یا اکسترود الومینیوم ، یک فرایند مورد استفاده برای ایجاد اشیاء از یک مقطع ثابت است. در این روش مواد تحت فشار قرار داده شده و یا کشیده شده و از طریق یک قالب مطابق سطح مقطع مورد نظر خارج می شود. دو مزیت اصلی این روند بیش از دیگر فرآیندهای تولید توانایی اکسترود مقاطع بسیار پیچیده و همچنین به کارگیری مواد شکننده هستند، چرا که مواد فقط تحت تنش فشاری و برشی هستند. کیفیت سطح بسیار عالی از دیگر ویژگیهای عملیات اکستروژن می باشد. اکستروژن ممکن است در دو حالت اکستروژن مداوم (از لحاظ نظری تولید مواد به طور نامحدود و طولانی) و یا نیمه پیوسته (تولید بسیاری از قطعات)صورت پذیرد. فرآیند اکستروژن را می توان با مواد گرم یا سرد انجام داد. عموما مواد اکسترود شده شامل فلزات، پلیمر، سرامیک، بتن، خمیر و مواد غذایی می باشند. محصولات اکستروژن به طور کلی "extrudates" نامیده می شود.

 

دستگاه  اکسترود آلومینیوم

 

اکسترود فرایند تغییر شکل پلاستیک است که در آن بلوک فلزی (بیلت) در اثر اعمال نیرو از قالبی با سطح مقطع کوچکتر عبور می کند. در واقع اکستروژن فرایند متراکم سازی غیر مستفیم است. نیروهای لازم برای این متراکم سازی به وسیله تماس بیلت با محفظه قالب و قالب ایجاد می شوند که مقادیر آنها بسیار زیاد است. تماس بیلت با محفظه قالب و قالب منجر به ایجاد تنش های فشاری بالایی شده که این تنش ها باعث کاهش احتمال بروز ترک سطحی بیلت حین انجام فرایند می شوند.اکستروژن بهترین روش برای شکستن ساختار ریختگی بیلت است چراکه در این فرآیند بیلت تنها تحت تاثیر نیروهای فشاری قرار می گیرد. بسته به نوع آلیاژ و روش مورد نظر، اکستروژن می تواند به صورت سرد و گرم انجام شود. در اکستروژن گرم، بیلت برای تسهیل در انجام تغییر شکل پلاستیک ، پیش گرم می شود.

 

مراحل:


اکستروژن فرایندی است شامل شکل دهی به آلومینیوم و تبدیل پروفیل آلومینیوم به طرحی دقیق و پیچیده. اکستروژن آلومینیوم توسط آلیاژهایی مانند آلومینیوم 6063-T5،6063-T6، 6061-T6، 6005-T5 و غیره صورت می پذیرد. حال این آلومینیوم می تواند بازیافتی بوده و یا اولین بار باشد که از آن استفاده می شود.


اکسترود آلومینیوم بعد از عبور از 3 مرحله بدست می آید:

 

 گرم کردن


از یک بیلت (بلوک فلزی) آلومینیومی (خواه آلومینیوم اولیه خواه بازیافتی) شروع به قالب گیری تا اندازه 7 متر در درازا می کند.

 

 قالب اکستروژن آلومینیوم

 

بیلت آلومینیومی که قبلآ گرم شده و به ترتیب چیده شده، تحت فشاری بالا بین 1600 و 6500 تن قرار می گیرد. سر قالب با اکستروژن پروفیل متقاطع مطابق بوده و طرح مورد نظر را دارد.


 خنک سازی و اتساع


هنگامیکه پروفیل از فشار عبور می کند، توسط هوا یا آب خنک شده، کشیده می شود و نهایتاً به قسمت های مناسب بریده می شود.

 

ویدئو 1: مراحل اکسترود آلومینیوم

ماندگاری


 از روش های ماندگاری عملی برای بدست آوردن دوام لازم برای استفاده و کاربردهای آتی استفاده کنید.
 ابقاء و نگهداری در فرایند اکسترود پروفیل آلومینیوم بسیار مهم است. به همین دلیل آنها را کنار مواد شیمیایی یا مواد مرطوب نگهداری نکنید.

 

استخراج و تولید

 

 مجموعه ما در مدیریت تولید در طیف گسترده ای از محصولات اکسترود آلومینیوم حرفه ای وتخصصی عمل می کند. ما در هر تولید جدید خود را با نیازهای مشتری وقف داده و محصولی با بهترین کیفیت بدست می آوریم.

 

خدمات اکسترود آلومینیوم

 

ما با اکسترود پروفیل آلومنیوم در کیفیت های 6060، 6061 ، 6063 ، 6103 ، 6082 (T4,T5,T6, و غیره) کار می کنیم. تمرکز اصلی ما در ساخت و تولید در، پنجره ، قاب ، نرده پلکان،  تجهیزات بیمارستانی، وسایل اداری و غیره می باشد.
محصولاتی که از این طریق بدست می آیند بسیار متنوع هستند که شامل پروفیل های آلومینیوم صنعتی، ساختمان ها، لوله های مربع و گرد، کانال ها و غیره می باشند. در نگاه اول می توانیم آثار این صنعت را در نصب درها و پنجره های آلومینیومی ببینیم.
 مجموعه ما دارای طیف وسیعی از پروفیل ها در اندازه ها و شکل های متفاوت برای کاربردهای مختلف در صنعت های مختلف ( انرژی بادی، بدنه اتومبیل، ساختمان سازی و ... ) می باشد.

 

قیمت اکسترود الومینیوم

 

جهت مشاوره و اطلاع دقیق از لیست قیمتها، با کارشناسان ما در  آلوم فرم  از طریق واتساپ و یا تلفن  09123794374   و 09122645327   در ارتباط باشید.

 

دیگر مقلات:

 

پروفیل آلومینیوم                                      تولید پروفیل آلومینیوم
 

رنگ پودری الکترواستاتیک                            خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک

 

برای مشاوره و سفارش محصولات با ما تماس بگیرید .

 

 

نظرات

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

 

آلوم فرم   

 

آلوم فرم ,تولید کننده انواع پروفیل آلومینیوم,تولید پروفیل آلومینیوم,قیمت پروفیل آلومینیوم,اکسترود آلومینیوم,اکسترود پروفیل,تزریق آلومینیوم,رنگ پودری الکترواستاتیک,خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک,ساخت قالب اکستروژن.آلوم فرم با استفاده از مدرن ترین و بروزترین سیستم منطبق بر استانداردهای روز ، تمامی نیازهای شما مشتریان و صنعتگران عزیز را ایجاد کنیم و همچنین با اعتماد و حمایت شما توانسته ایم مجموعه ای منظم با تکیه بر بروز ترین ابزار آلات الکترواتاتیک برپا کنیم.

 

 

ارتباط با ما

 

آدرس : جاده ساوه ,سه راه آدران,به سمت شهریار, شهرک صنعتی زواره ای

      شماره های  تماس  :  09122645327   __  09123794374