Loading ...
close

تولید پروفیل آلومینیوم

logo
تولید پروفیل آلومینیوم

 

 

 

تولید پروفیل آلومینیوم

ویدئو 1 : مراحل تولید پروفیل آلومینیوم

امروزه استفاده از آلومینیوم و پروفیل آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مهم ترین خصوصیاتی که آلومینیوم و آلیاژهای آن را به یکی از پراستفاده ترین فلزها تبدیل کرده است ، سبکی، ساخت پذیری، خواص فیزیکی و مکانیکی و مقاوم در برابر خوردگی می باشد. پروفیل های آلومینیومی معمولا برای اهداف سازه ای تولید می شوند.

برای تولید پروفیل آلومینیوم , مواد اولیه که آن را بیلت آلومینیوم می نامیم ( آلیاژها و اندازه های مختلف بیلت آلومینیوم، نیازمند تولید قالب آلومینیوم گوناگونی هستند )، تحت فشار بسیار بالا و با درجه حرارت  مناسب قرار می دهند و بعد آن را از میان قالب های مخصوص حرکت داده و بدین ترتیب ماده اولیه شکل می گیرد و به اشکال مورد نظر تبدیل می شود و همچنین به دلیل اعمال فرآیند حرارتی  و فشار بالا روی فلز آلومینیوم, ماده اولیه کاملا تغییر شکل پیدا میکند و در نهایت پروفیل آلومینیوم تولید میشود.

کیفیت بیلت می تواند بر بهره وری، کیفیت محصول تأثیر بگذارد و همچنین بر روی قیمت پروفیل آلومینیوم تأثیرگذار است.

 

 

 

فرآیند تولید پروفیل آلومینیوم

اکسترود  به فرایندی گفته می شود که در آن آلومینیوم تغییر شکل می دهد بدین صورت که بلوک فلزی (بیلت) نیمه خمیری آلومینیوم درنتیجه فشاری که به آن وارد می شود از میان قالبی که سطح مقطعی متفاوت و کوچکتر دارد عبور کرده و شکل جدیدی بخود می گیرد. تولید اکستروژن بوسیله فشرده شدن غیر مستقیم بدست می آید. هنگام تماس بیلت با محفظه قالب انرژی نسبتاً بالایی بکار می رود تا این فشرده سازی انجام پذیرد. در این روند تماس بیلت با محفظه قالب با چنین فشاری، درصد اینکه سطح بیلت جدا شود بسیار کم می شود.
اکستروژن آلومینیوم یکی از گزینه های با اهمیت در روند شکسته شده ساختار ظاهری بلوک فلزی (بیلت) آلومینیم است. و دلیل آن تحت فشار قرار گرفتن بیلت می باشد.تولید پروفیل اکستروژن با توجه به نوع آلیاژ آن و فرایند انجام عملیات به 2 روش سرد و گرم انجام می پذیرد. در اکستروژن گرم برای تسهیل روند شکل گیری بیلت پلاستیک از قبل گرم می شود.

 

 

تولید پروفیل اکستروژن آلومینیوم بطور مستقیم

در تولید پروفیل اکستروژن آلومینیوم، از اکستروژن مستقیم در مقایسه با اکستروژن غیر مستقیم بیشتر استفاده می شود. در اکستروژن مستقیم بیلت درون محفظه قالب قرار گرفته و با کمی فشار به درون قالب هدایت می شود. اکستروژن مستقیم  در تولید مواردی مانند میلگرد آلومینیومی، مفتول آلومینیومی، لوله آلومینیومی و مقاطع آلومینیوم توپر و تو خالی مورد استفاده قرار می گیرد. طی این فرایند بدلیل اینکه بیلت روی دیواره محفظه قالب لغزیده و نیروی اصطکاکی حاصل این لغزش میزان فشار مورد نیاز رام را بشدت بالا می برد.
بدلیل اینکه در طی این روند مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون بالا می رود، در نتیجه بعد از اتمام اکستروژن انجام عملیات سطحی بسیار با اهمیت می باشد. طی تولید پروفیل اکستروژن دما اهمیت ویژه ای دارد. افزایش دما تنش مواد را کمتر کرده  و عملیات اکستروژن ساده تر انجام می پذیرد. رسیدن دمای آلیاژ به نقطه ذوب خود باعث از بین رفتن خود آلیاژ و خواص آن می شود.  همچنین افزایش دما و در نتیجه فشار، سرعت رام را افرایش داده و وقتی سرعت رام کمتر باشد، زمان بیشتری برای انتقال گرمای تولید شده مورد نیاز خواهد بود. کنترل دما، سرعت و فشار در روند تولید موجب کم شدن ضایعات تولید می شود.
بالا رفتن تلورانس اکستروژن آلومینیوم منوط به حفظ ارتباط دقیق این 3 مورد است. اکسترود آلومینیوم بدلیل تحت فشار قرار گرفتن بیلت، بهترین راه برای شکستن ساختار ریختگی بیلت می باشد.

 

 

قالب اکستروژن

اکستروژن یک فرایند پیوسته است که به کمک آن می‌توان مقاطع شکل دهی شده را تولید کرد. با توجه به انعطاف‌پذیری بسیار عالی پروفیل آلومینیوم در دمای اکستروژن، فرایند اکستروژن برای آلومینیوم مناسب است.  اکستروژن آلیاژهای آلومینیوم متفاوت است. آلیاژهایی که استحکام آنها بالاست به سختی اکسترود می‌شوند.با افزایش ضخامت شکلی که در آن ضخامت بصورت یکنواخت است اکسترود آلومينيوم به آسانی انجام می‌شود. در حالی که شکل‌های نامتعادل و نامتقارن به سختی اکسترود می‌شوند. همچنین همه آلیاژهای آلومینیوم می‌توانند اکسترود شوند.
پروسه تحویل گرفتن نقشه مقطع پروفیل تا تحویل قالب به مشتری را ساخت قالب می گویند. در طراحی قالب اکستروژن می بایست اقتصاد و همینطور کیفیت را در نظر گرفت. آماده سازی و تحویل اکستروژن بصورت اتوماتیک انجام می شود و در نتیجه در طی این عملیات اکستروژن هیچ سائیدگی متوجه پروفیل آلومینیوم نمی شود و بعد از تمام شدن مراحل تولید، پروفیل آلومینیوم سطی یکنواخت خواهد داشت
.

 

 

ضریب اکستروژن قالب

ضریب اکستروژن قالب به آن کار مکانیکی می گویند که طی اکسترود پروفیل صورت می گیرد. اگر یک بخشی از پروفیل آلومینیوم ضریب اکستروژن کمتری داشته باشد، تاثیر منفی روی عملکرد کار مکانیکی آن قسمت می گذارد.
اکسترود آلیاژهای سخت
برای اکسترود کردن آلیاژهای سخت، فشار زیادی مورد نیاز است. این آلیاژ ها دمای پایینی را می طلبند چون سطح آنها ضعیف است. وقتی عملیات یک بیلت تمام شد، بیلت های بعدی پشت سر هم در دستگاه قرار می گیرند. که  در نتیجه این کار می توان پروفیل آلومینیوم را به تعداد بالا تولید کرده و نهایتاً به مقدار مورد نیاز برش زده شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « اعتماد شما، وجه متمایز ماست »

 

مجتمع صنعتی آلوم فرم  با پشتوانه سالها تجربه در تولید پروفیل آلومینیوم و ساخت صدها قالب اکستروژن، توانسته  گامی بلند در جهت تولید با کیفیت بردارد.آلوم فرم با بهره گیری از نیروی متخصص و واحد کنترل کیفی  و با استفاده از متریال استاندارد، انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم را با بالاترین کیفیت ممکن به بازار عرضه کند. کارخانجات آلوم فرم توانایی تولید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم را به صورت انبوه و کاملا انحصاری براساس سفارش مشتری در کوتاهترین زمان و با قیمت مناسب تولید کند.

 

 

 

 

 

خدمات مجتمع صنعتی آلوم فرم

 

 

 

 

خط تولید پروفیل آلومینیوم

شرکت آلوم فرم  مجهز به خط تولید پروفیل آلومینیوم و خط تولید بیلت آلومینیوم قادر به تولید انواع مقاطع پروفیل آلومینیوم و انواع آلیاژهای بیلت آلومینیوم می باشد.

دستگاههای خط تولید پروفیل آلومینیوم استاندارد شرکت آلوم فرم  که شامل: کوره پیش گرم بیلت ،  کوره پیش گرم قالب ،  پرس اکستروژن ، میز جلو ، اره گرم بر  ، میز کشش ، میز بافر  ، خط استریج ، میز برش سرد ، کوره پیر سختی    کوره محلول سازی  ،  کوره سودکاری می باشد.

 

 

استاندارد تولید پروفیل آلومینیوم

شرکت آلوم فرم با رعایت استاندارد تتدوین شده از طرف موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی ایران به شماره 2384 مورخ 11/7/62  درج سختی حداقل ده درجه وبستر و حداکثر شانزده درجه وبستر و مقدار ضخامت قشر آبکاری شده  حداقل ده میکرون و حداکثر پانزده میکرون و شمش مصرفی با استاندارد ALMgSi- 0/5  و استفاده از ترکیب شیمیایی و خواص فیزیکی منرج در جداول تدوین شده موسسه استاندارد صنعتی تمام تلاش خود را برای تولید  محصولی با کیفیت می نماید.

 

 

پروفیل آلومینیوم شیاردار

پروفیل آلومینیوم شیاردار یا تی اسلات ،با خصوصیات خاص خود و با کاربردی آسان که سرعت را در اجرای طرح و محصول نهایی زیاد میکند.  مقطع این نوع پروفیل آلومینیوم به شکل "T" است که این خود باعث می شود قطعات پروفیل بدون احتیاج به جوش بهم متصل گردند.

پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی به شما این امکان را میدهد تا تقریباً هر آنچه را که تصور کنید.اعم از پایه های ماشین، محفظه های ایمنی از ماشین آلات و سیستم ها ی صنعتی، محافظ های محیطی، قفسه های ابزار، پایه های ربات ها، چرخ دستی ها، میزهای صنعتی،  ایستگاه های کاری، واحدهای نمایشگر یا موارد دیگر  از مزایای آلومینیوم شیاردار میتوان به انعطاف پذیری، مونتاژ سریع، نصب  آسان در بازه زمانی کوتاه و با حداکثر کیفیت متریال، پیکربندی آسان، مقرون به صرفه بودن، مقاومت در برابر خوردگی، قابلیت استفاده مجدد از پروفیل ها و قطعات اشاره کرد. برخلاف سازه های فولادی پروفیل شیاردار آلومینیومی نیار به جوشکاری، سمباده زدن  ندارند علاوه بر آن پروفیل های آلومینیومی دارای مقاوم بالا باظرفیت تحمل بار زیاد می باشند.

 

 

قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار

قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار صنعتی به چند موارد اصلی بستگی دارد، که در ادامه به آن می پردازیم. مورد اول، ابعاد پروفیل آلومینیوم می باشد. کارخانه های مختلف اکستروژن آلومینیوم، دستگاه پرس با ابعاد تولید متفاوتی دارند. اکثر پروفیل های آلومینیومی توسط پرس هایی تولید می شوند که قادرند پروفیل هایی با عرض بین ١٠ میلی متر تا ١٤ سانتیمتر متر یا وزن بین ٠.١ و ١٢.٥ کیلوگرم در هر متر تولید کنند. پروفیل هایی که از این پارامترها بزرگتر یا کوچکتر باشند، به دلیل صرفه اقتصادی در مقیاس و احتمالاً سرعت تولید کمتر، هزینه بالاتری بر قیمت تولید پروفیل آلومینیوم را متحمل می شوند.
مورد دوم طراحی قالب اکستروژن می باشد. هنگام تهیه پروفیل جدید، باید هزینه تولید قالب آلومینیوم خودرا پرداخت کنید. هزینه قالب به پیچیدگی و ابعاد پروفیل شما و اینکه آیا یک پروفیل توپر، توخالی یا نیمه توخالی است بستگی دارد. قالب های توخالی گران ترند زیرا قطعات بیشتری برای خود دارند.

 

 

مزایای پروفیل آلومینیوم شیاردار

پروفیل آلومینیوم T-slot مدولار است در نتیجه ، به سهولت  قابل تغییرشکل و اتصال است. که به شما امکان هر طرحی نقاله ها، تا غرفه های تجاری و مبلمان را اجراء کنید.

اگر به اطلاعات بیشتری درباره پروفیل آلومینیوم شیاردار نیاز دارید حتما مقاله پروفیل آلومینیوم شیاردار را مطالعه کنید. 

 

 

ابعاد پروفیل آلومینیوم در بازار

بر اساس شکل ظاهری پروفیل ها را می توان به دو دسته پروفیل های باز و پروفیل های بسته تقسیم کرد. تیر آهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، هاش و چهارپهلو جزء پروفیل های باز به شمار می آید. لوله، قوطی، پروفیل یو پی وی سی، پروفیل درب و پنجره، پروفیل های درب های برقی و کرکره ای نیز از انواع پروفیل های بسته بشمار می آیند. 

با توجه به نوع استفاده، قوطی و پروفیل در ابعاد مختلفی تولید می شوند. که با توجه به ابعاد و استانداردهای خاص کاربردهای متمایزی دارند. از بین عددهای مربوط به یک قوطی و پروفیل، ضخامت یا گوشت پروفیل از مهم ترین پارامترها هنگام انتخاب به شمار می آید. عموما قوطی و پروفیل هایی با ضخامت های 0.5 تا 1.5 جزء پروفیل های سبک و مبلی به شمار می آیند. قوطی هایی با ضخامت 2 تا 3 را قوطی های ساختمانی و قوطی هایی که از 4 میلیمتر به بالا ضخامت دارند جزء قوطی های صنعتی بشمار می آیند.

انواع قوطی و پروفیل در دو طول 6 متر و 12 متر تولید می شود. بنابراین ابعاد استاندارد پروفیل قوطی برای طول این دو سایز مشخص هستند. معمولا کمترین ابعاد پروفیل و قوطی 10*10 میلیمتر می باشند.این نوع قوطی و پروفیل یک مربع به اضلاع یک سانتی متر می باشند.این ابعاد تا 500*500 نیز قابل افزایش است. که مربعی به اضلاع نیم متر می باشند.به طور کلی ابعاد پروفیل قوطی موجود در بازار و همچنین ابعاد قوطی آهنی  به شرح زیر می باشد. 

 

بازار فروش انواع پروفیل آلومینیوم تهران

خریدارانی  که احتیاج به مقادیری کمی پروفیل دارند، خریدهای خود را از بازار های آلومینیوم مثل قلعه مرغی، شادآبادو....ودر بازارهای محلی درسطح کشور انجام می دهند. ولی خریدارنی که سفارشات کلی دارند برای  خرید بهتر تلاش می کنند تا از شرکتها و کارخانجات خرید خود را انجام دهند.
مشاوران شرکت آلوم فرم شما را در خریدهای عمده ویا جزئی یاری دهند تا بهترین قیمت پروفیل همراه بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان آورند.

 

 

پروفیل  آلومینیوم تولیدی شرکت آلوم فرم

پروفیل های آلومینیوم با استفاده از آلیاژهای آلومینیوم گروه های ( 6 xxx  مانند 6063، 6101، 6201 و ... ) و همچنین دیگر گروه های آلومینیومی دیگر همچون( 2xxx ، 7 xxx و ..) تولید و بر اساس خواست مشتریان تحویل میگردد. پروفیل های تولید شده با در نظر گرفتن ویژگی های مکانیکی و الکتریکی مورد نظر مشتری و استانداردهای ملی و بین المللی، در دسته بندی هایی به نام تمپر, طبقه بندی شده و بر اساس نوع تمپر خطوط تولید دارای تنظیمات خاص خود می گردند.
پروفیل های تولیدی شرکت آلوم فرم در تمپرهایی متنوعی همچون T6,T5,T4 و ... تولید و ارائه می شوند.  تولید پروفیل‌ آلومینیوم در دو شاخه اصلی صنعتی و ساختمانی طبقه بندی می شوند. پروفیل های ساختمانی به آن دسته از پروفيل‌ آلومينيوم اطلاق می گردد که در صنعت ساختمان سازی مانند درب و پنجره های آلومینیومی و ... کاربرد دارند در حالی که پروفیل های صنعتی به آن دسته از محصولات اطلاق می گردد که در صنایع مختلف همچون خودرو سازی ،نظامی و ... به عنوان قطعات و متعلقات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

فروش  پروفیل آلومینیوم

برای مشاوره و سفارش محصولات با شماره های 09123794374   و 09122645327  تماس بگیرید.

 

جهت اطلاعات بیشتر مطالب زیر را بخوانید:

 

 

 


 

    لطفا لیست قیمت را براساس تولید خودتو برای من ارسال کنید

    پاسخ
ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

آلوم فرم با استفاده از مدرن ترین و بروزترین سیستم منطبق بر استانداردهای روز ، تمامی نیازهای شما مشتریان و صنعتگران عزیز را ایجاد کنیم و همچنین با اعتماد و حمایت شما توانسته ایم مجموعه ای منظم با تکیه بر بروز ترین ابزار آلات الکترواستاتیک برپا کنیم خدمات ما : تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و براساس سفارش شما ، تولید انواع پروفیل الومینیوم عمومی ، خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک و طراحی و ساخت اواع درب اتوماتیک شیشه

 

                               

 

 

 

ارتباط با ما

 

آدرس : جاده ساوه ,سه راه آدران,به سمت شهریار, شهرک صنعتی زواره ای

         

   09123794374- 09122645327   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد