Loading ...
close

پروفیل آلومینیوم شیاردار

logo
پروفیل آلومینیوم شیاردار

 

 

 

پروفیل آلومینیوم شیاردار مهندسی

پروفیل آلومینیوم شیاردار که اصطلاحا به پروفیل های مهندسی یا صنعتی معروف هستند برای کاربرد های خاص طراحی و تولید می شوند این گونه پروفیل ها بدلیل وجود شیار روی سطوح خود  نصب قطعات و یا اتصلات را علاوه بر استحکام، راحتر و مقرون به صرفه تر می کند، به خاطر همین دلایل کاربرد زیادی در حوزه مهندسی و ساخت انواع استرکچرها و چهارچوب ها دارد. از پروفیل آلومینیوم شیار دار برای ساخت و یا پیکربندی و مونتاژ که نیازی به سوراخکاری و یا جوشکاری ندارند  و برای ساخت انواع پایه های ماشین آلات تا میزهای صنعتی، انواع قفسه ویا محافظ ها و....... استفاده می شوند. استحکام، توان تحمل وزن بالا و مقاوم در برابر خوردگی ، محبوبیت و کاربرد این گونه پروفیل ها را نسبت به دیگر فلزات مانند فولاد بالاتر برده است. 

 

 

مزایای پروفیل آلومینیوم شیاردار

 

 تنوع بالا:

این نوع پروفیل دارای سایز های مختلف سطح مقطع است از سایز های پایین مانند سایز۲۰ *۲۰ میلیمتر ، برای فریم های کوچک تا سایز های بزرگ ۴۵*۱۸۰ و ۹۰*۱۳۵میلیمتر با استحکام و تحمل وزن بسیار بالا.

 

 اتصال آسان:

ساخت فریم و پایه های مختلف با این پروفیل ها بسیار آسان بوده و نیاز به تخصص خاص و یا ابزار پیچیده برای سر هم بندی ندارند. بنابراین می توان  هر طرحی را به آسانی اجرا کرد.

 

 رنگبندی:

زیبایی و شکیل بودن فریم ساخته شده، اهمیت ویژه ای دارد. پروفیل های مهندسی موجود با رنگ نقره ای با کیفیت بالا عرضه می شود . با توجه به نیاز مشتریان با صرف زمان و هزینه بیشتر میتوان نمای پروفیل را به رنگ های مختلف آنادایزینگ ازطیف های رنگ های شامپاینی و برنز تا مشکی نیز تغییر داد

 

 کیفیت بالا:

به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه۱، قالب اکسترودی با فولاد مناسب و ساخت عالی ،‌کنترل کیفیت هنگام تولید و مراحل بعدی تولید آن مانند بسته بندی و حمل مناسب ، این پروفیل ها را در شمار با کیفیت ترین محصولات آلومینیومی آورده است . دارای حداقل پیچیدگی و تابیدگی در سطح مقطع و طول می باشند و همچنین با توجه به ویژگی های آلیاژ ۶۰۶۳ دارای سختی بالا ،‌خواص مکانیکی مناسب هستند. همچنین این پروفیل ها قابلیت تحمل وزن بالا را داشته و  استحکام بالایی دارند.

 

 از سایر ویژگیهای آن  میتوان به عدم زنگ زدگی، قیمت پروفیل مناسب و استحکام و پایداری بالا اشاره کرد.

 

 

کاربرد پروفیل آلومینیوم شیاردار

 

 

پروفیل آلومینیوم مهندسی

پروفیل آلومینیوم شیار دار مهندسی به نام پروفیل مهندسی به استفاده آسان خود شناخته شده است این محصول از آلیاژ 6063آلومینیوم ساخته شده است و همچنین می توان آن را به اندازه های دلخواه برش داد.ابعاد آن به این صورت موجود می باشد:20*20  /  25*25  /  30*30  /  40*40  /  45*45  /  40*80  /  80*80   /  45*90  /  90*90  / 40*20   /  45*180

 

وی اسلات

 

پروفیل آلومینیوم شیاردار وی اسلات 40×20

پروفیل آلومینیومی شیاردار 40×20 در حرکت‌های خطی استفاده می شود . در پروژه‌هایی مانند ساخت پرینترهای سه بعدی، دستگاه‌های CNC و دستگاه‌های صنعتی و … کاربرد فراوانی دارند. همچنین  این محصول در رباتیک، سیستم های دستگاه‌های لیزر کات، دوربین عکاسی، ساخت ویترین و… پرکاربرد می باشداین نوع پروفیل آلومینیوم را می توان براساس اندازه شیار به سه دسته تقسیم کرد :

 

 پروفیل شیاردار 5 میلی متری : این نوع پروفیل برای سازه های با تحمل بار سبک استفاده می کنند.

 

 پروفیل شیاردار 6 میلی متری : اندازه شیار 6 میلی متری این پروفیل آن را برای سازه و یا مصارفی که بار متوسط مثل میزها و یا محافظا و قفسه ها و دکوراسیون های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 پروفیل شیاردار 8 میلی متری: شیار 8 میلیتری در این نوع پروفیل آن را برای استفاده و مصارف صنعتی مناسب می کند و می تواند بار زیادی را تحمل کند مثل تجهیزات اتوماسیون و یا نقاله ها

 

 

 

 

 

اتصالات پروفیل آلومینیوم شیاردار

پروفیل شیاردار طراحی خاصی می تواند داشته باشد ولی پرکاربردترین فرم شیار بصورت T  و V  می باشد و امکان تولید در ابعاد مخلتف را دارند که از یراق آلات اتصال تنها با برش پروفیل ها مطابق خواسته ی کاربران امکان ساخت هرگونه فریم وجود دارد و با کمک پروفیل ساخت فریم و پایه های متنوع خیلی آسان است .

 

اتصالات پروفیل الومینیوم شیاردار

 

برخی از اتصالات پروفیل آلومینیومی شیاردار عبارتند از:

 

 اتصال پیچ و مهرهT:

مهره تی از فولاد ضد زنگ به شیوه ریخته گری تولید شده و در پروفیل های آلومینیومی T-slot استفاده می شود.مهره های تی به فرم های گرد و مستطیل تولید می شود. این مهره ها به راحتی از پهلو وارد شیار پروفیل شده و بعد از یک چرخش 90 درجه درون شیار قرار می گیرد ، مهره تی قبل از پیچ شدن درون شیار به جلو و عقب حرکت می کند. اما بعد از پیچ شدن ، محکم شده و ثابت می شود.

 

 اتصال نبشی دیواره دار یا لچکی دار:

نبشی دیواره دار به علت دو دیواره در کناره های خود دارای استحکام بالایی بوده و امکان ایجاد تنش های زاویه ای را در هر اتصال عمودی از بین می برد.انواع براکت و نبشی پرکاربرد از قبیل: براکت نبشی دابل و یا براکت 90 درجه

 

 اتصال دهنده های فریم

اتصال نبشی ساده:

پروفیلی که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم باشد نبشی نام دارد. این مقطع یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل های ساختمانی است که به شکل مرکب و منفرد استفاده میشود. از نبشی ساده به صورت ترکیبی و با استفاده از وسایل و سازه های دیگر نیز می توان استفاده نمود.این نبشی در دو نوع پرسی  و فابریک تولید می شود.

 

  متعلقات  پروفیل شیادار

 علاوه بر اتصالات متعلقات دیگری نیز برای استفاده و ساخت سازه ها نیاز هست مثل پایه، درپوش و

مهره تخت، پیچ سرخزینه ای، مهره واشردار و یا دستگیره و.....   که علاوه بر نیاز کاربردی به ظاهر سازه نیز زیبایی می بخشند.

 

روش تولید پروفیل آلومینیوم شیاردار

از فرآیند اکستروژن برای طراحی و ساخت این نوع پروفیل استفاده می شود که بیلت تحت فشار درون قالب رانده می شود و پرس می شود و بعد از آن در مرحله برش در طول و متراژ مورد نظر برش داده می شود. در انتها در مرحله آنادیزاینگ زیر سازی و با رنک پودری الکترواستاتیک در رنگ و طرح های متنوع عرضه می گردند.

 

پروفیل شیادار تی اسلات

 

پروفیل آلومینیوم شیاردار چیست؟

بخاطر ویژگیها و خصوصیات،  پروفیل شیاردار بسیار پر کاربرد هستند.  هر جا که نیاز به سازه ای سبک و مقاوم باشد بهترین گزینه برای پاسخگویی و ایجاد شرایط مناسب، چه برای تحمل بار سنگین و چه سبک، پروفیل الومینیوم شیار دار است

 این نوع پروفیل ها دارای طراحی های ویژه سطح مقطع در سایز های مختلف می باشند که با استفاده از یراق آلات اتصال با برش پروفیل ها طبق سفارش مصرف کننده امکان ساخت هرگونه فریم را دارند، می توانید در ویدئو ، کاربرد پروفیل آلومینیوم شیاردار را مشاهده کنید.

به طور کلی دو نوع پروفیل آلومینیوم شیاردار در بازار عرضه می شود :

 

پروفیل شیار دار صنعتی و پروفیل سوراخ دار صنعتی.

 

قیمت پروفیل آلومینیوم شیاردار

قیمت این محصول با توجه به سایزهای مختلف و نوع آن متفاوت می باشد.وقتی سازه ای را طراحی می کنید ، آلیاژ سازنده و روش تولید آن نقش مهمی دارد. عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین قیمت تولید پروفیل آلومینیوم شیاردار :

 

  1. 1- نوع مواد اولیه( آلیاژ) و بیلت مورد استفاده

  2. آلیاژ 6063 پرکاربردترین نوع آلیاژ بوده و بخاطر ویژگیها خوب آن نتیجه رضایت بخشی در استفاده از آن در تولید می دهد

  3.  

  1. 2- وزن  و ضخامت پروفیل

وزن پروفیل آلومینیوم و ضخامت درخواستی

 

  1. 3- قیمت روز پروفیل آلومینیوم

نوسانات بازار و قیمت روز مواد اولیه تاثیر مستقیم در تولید پروفیل شیاردار دارد

 

  1. 4- خدمات فیشینگ:

آنادایزینگ ، پولیشینگ و براشیینگ: در این پروسه پروفیل با لایه اکسید الومینیوم پوشش دهی و برای رنگ آماده سازی می شودهر چقدر لایه اکسید ضخامت بیشتری داشته باسشد هزینه آن نیز به تناسب بالا می رود.

 خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک: در این فرآیند می توان طیفی از رنگها و طرح های متنوع را روی پروفیل اجرا کرد که علاوه بر زیبایی مقاومت آلومینیوم را چند برابر می کند هزینه نوع رنگ نیز در تولید تاثیرگذار است

 

  1. 5- میزان سفارش :

قیمت تولید پروفیل آلومینیوم شیاردار با مقدار سفارش تغییر می کند هر چقدر مزان سفارش بالاتر باشد هزینه های تولید سرشکن شده و هزینه تولید پایین تر میآورد. جهت  مشاوره و اطلاع دقیق از قیمت پروفیل آلومینیوم با مشاورین ما در آلوم فرم تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « اعتماد شما، وجه متمایز ماست »

 

مجتمع صنعتی آلوم فرم با پشتوانه 40 ساله در تولید پروفیل آلومینیوم ودر اختیار داشتن به روزترین خط تولید نسل سوم، توانایی تولید انواع پروفیل آلومینیوم در مقیاس انبوه و بر اساس نیاز و سفارش مشتری را فراهم کرده است. واحد کنترل کیفی آلوم فرم کیفیت تولید را تضمین می کند. واحد مهندسی آلوم فرم طراحی و ساخت پروفیل آلومینیوم شیاردار را برای مخاطبان خود کم هزینه و مقرون به صرفه می کند جهت مشاوره و چگونگی پروسه تولید با تیم مهندسی آلوم فرم لطفا تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

خدمات مجتمع صنعتی آلوم فرم

 

 

 

 

محصولات آلوم فرم

 

 

 

 

 

ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

آلوم فرم با استفاده از مدرن ترین و بروزترین سیستم منطبق بر استانداردهای روز ، تمامی نیازهای شما مشتریان و صنعتگران عزیز را ایجاد کنیم و همچنین با اعتماد و حمایت شما توانسته ایم مجموعه ای منظم با تکیه بر بروز ترین ابزار آلات الکترواستاتیک برپا کنیم خدمات ما : تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و براساس سفارش شما ، تولید انواع پروفیل الومینیوم عمومی ، خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک و طراحی و ساخت اواع درب اتوماتیک شیشه

 

                               

 

 

 

ارتباط با ما

 

آدرس : جاده ساوه ,سه راه آدران,به سمت شهریار, شهرک صنعتی زواره ای

         

   09123794374- 09122645327   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد