Loading ...
close

پروفیل آلومینیوم ریلی

logo
پروفیل آلومینیوم ریلی

 

پروفیل آلومینیوم ریلی چیست؟

پروفیل آلومینیوم ریلی از جمله پروفیل های آلومینیومی است که در درب و پنجره های کشویی کاربرد دارد و همه ما دیده ایم و با کاربرد آنها آشنا هستیم. این ریل ها در گذشته از جنس آهن بودند که به دلیل زنگ زدگی و پوسیدگی آهن ، تقریبا منسوخ شده و پروفیل های آلومینیومی جایگزین آنها شده اند.

پروفیل آلومینیوم ریلی، علاوه بر درب و پنجره کشویی ، در کمد دیواری های درب ریلی و سقف ریلی متحرک استخر و گلخانه کاربرد دارد.همچنین آلومینیوم کف ریل یخچالی برای کف سازی در انواع سردخانه ها و یخچال های صنعتی استفاده می شود.

برای ساخت پروفیل آلومینیوم ریلی، از آلیاژی با استحکام بالا استفاده می شود که در برابر شرایط جوی نیز مقاومت بالایی دارد. بنابراین این پروفیل آلومینیوم در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده می باشد و دچار هیچگونه آسیب و فرسودگی ناشی از شرایط جوی نمی شود. جهت اکسترود پروفیل آلومینیوم ریلی، هر آلیاژی از آلومینیوم که ویژگی های لازم را داشته باشد، قابل استفاده است. امّا به دلیل پرکاربرد بودن آلیاژهای 6063 و 6061 ،اغلب از این دو آلیاژ برای اکسترود پروفیل آلومینیوم استفاده می شود.

می توان از پروفیل آلومینیوم شیاردار به عنوان ریل نیز استفاده کرد. زیرا وجود شیار سطح آلومینیوم شیاردار انتخاب مناسبی برای استفاده ریلی می باشد.

 

پروفیل آلومینیوم ریلی متحرک

این نوع از آلومینیوم ریلی جهت سقف استخر و گلخانه به صورت اختصاصی تولید می شود. برای استخرهای فضای باز این ساختار بسیار کاربرد دارد و در برابر شرایط محیطی مختلف مقاومت خوبی دارد.

پوشش سقف استخر و گلخانه متحرک معمولا ورق های پلی کربنات با رنگ و ضخامت مختلف است که برای شرایط مختلف جوی کاملا مناسب هستند. مسیر حرکت  سقف تلسکوپی از پروفیل های آلومینیومی اکسترود شده  می باشد. با توجه به نوع طراحی این نوع ریل، سقف به راحتی در عرض چند دقیقه باز و بسته می شود.

 

ویدئو : کاربرد پروفیل ریلی متحرک - سقف استخر

ریل آلومینیومی کمد دیواری

ریل کمد دیواری در واقع شیارهای بالا و پایین کمد دیواری هستند که درب ها به کمک قرقره ها روی این شیارها یا ریل حرکت می کنند. پروفیل ریل کف کمدی از جمله ریل های با کیفیت می باشد که برای کمدهای در ریلی مخصوصا در منازل کاربرد زیادی دارد. ریل های کمد دیواری براساس نوع کمد و فضای موجود آن درمدل ها و پهناهای مختلف وجود دارند.

 

ریل سکوریت

ریل سکوریت از یراق آلات مهم برای باز و بسته شدن درب شیشه سکوریت ریلی و کشویی محسوب می شود. ریل سکوریت در اثر استفاده زیاد و مداوم بیشتر مورد ساییدگی قرار می گیرد در نتیجه باید ریل های مقاوم و با کیفیت را انتخاب کرد. برای ساخت ریل سکوریت از آلیاژهای مقاوم آلومینیوم استفاده می شود.برای عمر بیشتر درب های شیشه استفاده از یراق آلات با کیفیت از جمله ریل مقاوم اهمیت زیادی دارد، نصب ریل بی کیفیت موجب به وجود آمدن مشکلاتی در آینده می شود.

ریل شیشه سکوریت در دو نوع ریل اسپایدری ، ریل فکی در بازار تولید و عرضه می شود. این ریل ها در درب شیشه ای پارتیشن ها، شیشه های بالکن، حمام و ... کاربرد دارند.

 

ریل اسپایدری

این نوع ریل به دلیل ظاهر عنکبوتی شکلش به ریل اسپایدری معروف است. ریل اسپایدری در انواع شیشه های سکوریت می تواند استفاده شود.

 

ریل فکی

ریل فکی در درب های کشویی کاربرد دارد و باعث حرکت درب می شود. در نصب ریل فکی از فریم برای درب استفاده نمی کنند و در واقع فریم به صورت مخفی می باشد. شیشه داخل فک قرار می گیرد و برای استحکام بیشتر، یک عدد قوطی از جنس آهن بالای درب نصب می کنند و ریل فکی در دو حالت کنار این قوطی و زیر آن نصب می شود.

 

قیمت پروفیل آلومینیوم ریلی

قیمت پروفیل آلومینیوم، با توجه به آلیاژ اکسترود شده و ابعاد و مدل انتخابی متفاوت می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و مشاوره جهت انتخاب ریل مناسب با مشاورین ما در آلوم فرم در تماس باشید.

 

 

 

ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

آلوم فرم با استفاده از مدرن ترین و بروزترین سیستم منطبق بر استانداردهای روز ، تمامی نیازهای شما مشتریان و صنعتگران عزیز را ایجاد کنیم و همچنین با اعتماد و حمایت شما توانسته ایم مجموعه ای منظم با تکیه بر بروز ترین ابزار آلات الکترواستاتیک برپا کنیم خدمات ما : تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و براساس سفارش شما ، تولید انواع پروفیل الومینیوم عمومی ، خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک و طراحی و ساخت اواع درب اتوماتیک شیشه

 

                               

 

 

 

ارتباط با ما

 

آدرس : جاده ساوه ,سه راه آدران,به سمت شهریار, شهرک صنعتی زواره ای

         

   09123794374- 09122645327   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد