Loading ...
close

مراحل تولید مقاطع آلومینیومی

logo
مراحل تولید مقاطع آلومینیومی

 

تولید مقاطع آلومینیومی فرآیندی است که طی چند مرحله انجام می شود. در روند تولید مقاطع، کیفیت پروفیل آلومینیوم بسیار مهم است که به کیفیت مواد اولیه بستگی دارد و از مهم ترین عوامل برای تولید مقاطع محسوب می شود. در ادامه به شرح کلی مراحل تولید پروفیل آلومینیوم می پردازیم:

 

  1. طراحی و تولید قالب پروفیل آلومینیوم
  2. پیش گرم کردن بیلت آلومینیوم
  3. چرب کردن بیلت آلومینیومی
  4. اکسترود و تولید پروفیل آلومینیوم
  5. خنک کردن کردن و تاب گیری پروفیل آلومینیوم تولید شده

 

 

شرح کامل روش تولید

 

در ابتدای کار جهت تولید پروفیل آلومینیوم باید قالبی طراحی و ساخته شود زیرا برای اکسترود آلومینیوم نیازمند قالب هستیم. قالب به لحاظ دقت در ابعاد و طراحی مناسب ، استحکام و طول عمر نقش بسزایی در کیفیت پروفیل آلومینیوم تولید شده دارد. موارد یاد شده علاوه بر تاثیر گذاری در کیفیت پروفیل آلومینیوم در قیمت تمام شده پروفیل نیز تاثیر گذارند. برای شکل دهی آلومینیوم از عملیات اکستروژن استفاده می شود. اکستروژن دارای روش هایی مانند:  سرد، گرم و مستقیم است که پرکاربرد ترین و ساده ترین آن روش مستقیم است. اگر بخواهیم تعریفی کلی از عملیات اکستروژن داشته باشیم باید بگوییم اکستروژن فرآیندی است که توسط آن بیلت های آلومینیوم تحت فشار از داخل قالب با شکلی خاص عبور کرده و سطح مقطعی را تولید می کنند. برای تولید پروفیل آلومینیوم نیاز به پیش گرم کردن بیلت های آلومینیوم داریم  بنابراین بیلت های آلومینیومی مورد استفاده را در دمایی بین ۵۰۰ – ۴۵۰ درجه سانتی گراد پیش گرم می کنیم. پیش گرم کردن بیلت های آلومینیومی از این جهت حائز اهمیت است که در دمای 500-450 درجه سانتی گراد جریان تنش در  آلیاژ آلومینیوم بسیار کم و پائین می باشد. بعد از اتمام عملیات پیش گرم کردن بیلت های آلومینیومی آن ها را درون دستگاه قرار می دهند و بیلت به وسیله لودر به داخل سنبه پرس یا همان رام رانده و بیلت توسط دوده یا چربی مخصوص چرب می شود . این کار به این دلیل انجام می شود که از چسبیدن بیلت به قالب جلوگیری شود. پس از این مرحله دامی پشت بیلت قرار می گیرد و رام توسط نیروی سیلندرهای هیدرولیکی  روی بیلت فشار وارد می کند فشار وارد شده باعث افزایش دما می شود و در نتیجه مواد نیمه مذاب و خمیری مانند از داخل قالب عبور می کنند و شکل پروفیل را تشکیل می دهند. لازم است بیلت ها به صورت دستی و یا اتوماتیک بیرون کشیده شوند زیرا این عمل باعث کاهش فشار شده و  نقش بسزایی در تولید پروفیل آلومینیوم مطلوب دارد. پروفیل تولید شده پس از گذراندن مرحله اکسترود به میز خنک کننده انتقال داده می شود و پس از خنک شدن پروفیل ها نوبت به تاب گیری آن ها می رسد که این عمل با انتقال پروفیل های آلومینیوم بر روی میز مخصوصی  به نام استریج انجام می شود. این عمل برای رساندن پروفیل ها به استاندارد هایی چون صافی و یکنواختی انجام می شود.

 

 

نکاتی کلی درباره تولید پروفیل آلومینیوم

 

  1. . هر بیلت دارای بخشی به نام ته بیلت می باشد. ته بیلت شامل 6 تا 8 درصد طول انتهای بیلت است که قابل استفاده نیست و مورد استفاده قرار نمی گیرد.
  2. برای اینکه محدودیتی در تولید پروفیل آلومینیوم به طول دلخواه وجود نداشته باشد و حتی بتوان پروفیلی با طول بسیار زیاد ساخت پس از اتمام یک بیلت ، بیلت های بعدی به طور متوالی درون دستگاه قرار می گیرند.
  3.  کاهش ضایعات تا حد ممکن اهمیت بالایی در تولید دارد ،  برای کاهش ضایعات تولید  باید در تمامی مراحل تولید  دما ، فشار و سرعت را به طور دقیق کنترل کرد و این سه متغیر را در حد لازم و صحیح خودشان نگه داشت. . پیچیدگی روابط بین این سه متغیر سبب تفاوت تلورانس میزان سختی پروفیل های تولید شده ، است.

 

 

ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

 

آلوم فرم   

 

آلوم فرم ,تولید کننده انواع پروفیل آلومینیوم,تولید پروفیل آلومینیوم,قیمت پروفیل آلومینیوم,اکسترود آلومینیوم,اکسترود پروفیل,تزریق آلومینیوم,رنگ پودری الکترواستاتیک,خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک,ساخت قالب اکستروژن.آلوم فرم با استفاده از مدرن ترین و بروزترین سیستم منطبق بر استانداردهای روز ، تمامی نیازهای شما مشتریان و صنعتگران عزیز را ایجاد کنیم و همچنین با اعتماد و حمایت شما توانسته ایم مجموعه ای منظم با تکیه بر بروز ترین ابزار آلات الکترواتاتیک برپا کنیم.

 

 

ارتباط با ما

 

آدرس : جاده ساوه ,سه راه آدران,به سمت شهریار, شهرک صنعتی زواره ای

      شماره های  تماس  :  09122645327   __  09123794374          

         

                               

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد