Loading ...
close

رنگ پودری الکترواستاتیک

logo
رنگ پودری الکترواستاتیک

 

 رنگ پودری الکترواستاتیک چیست؟

تکنیک رنگ پودری در دهه 40 به جهان معرفی شد. این روش در سال های اولیه خود در فرایند رنگ آمیزی استفاده می شد که در دهه 70 مورد پذیرش عموم قرار داشت. این روش در دهه 80 بسرعت و بطور گسترده ای رواج پیدا کرد.
رنگ پودری الکترواستاتیک نوعی روش رنگ آمیزی است که استفاده از آن در دهه 60 در اروپا و آمریکا شروع شد و در دهه 80 به ترکیه رسید. با این حال رنگ روغن مدت زمان زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک در مدت زمان خیلی کوتاهی رواج یافت و نقش اساسی در تولید صنعتی بدست آورد. این نوع از پوشش های رنگی مختصاً برای حفاظت از سطوح  فلزی بکار رفته و به آنها جلوه ای زیبا می دهد. 

 

  رنگ پودری الکترواستاتیک تهران

رنگ پودری الکترواستاتیک تشکیل شده از ذرات بسیار ریز و رزین خشک که با رنگ مورد نظر مخلوط میشود و با تفنگ های مخصوص به صورت پاششی بر روی قطعات پاشیده می شود و دارای بارالکترواستاتیک و مغناطیسی میباشد و به همین دلیل یکدست و به صورت یکپارچه بر روی سطوح می نشیند,سپس این سطوح برای تکمیل فرآیند رنگ کاری و تثبیت رنگ درکوره پخت قرار می گیرند و در دمای 180 تا 220 درجه پخته می شوند, تا تمام ترکیبات موجود در رنگ پودری بر روی قطعه مورد نظر , روی بدنه ایجاد شود , رنگ ایجاد شده رنگ ضخیم و یکدستی است که مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی دارد و در مقابل پوسته شدن و خراش عکس العمل های بالایی از خود نشان می دهند.رنگ های پودری به صورت خشک اعمال می شوند و مستقیما روی سطح پاشیده می شوند و به دلیل عدم نیاز به حلال ها کاملا با محیط زیست سازگار هستند. خدمات رنگ پودری تهران از بهترین خدمات ارائه شده در ایران است که در مشتری مداری زبانزد خاص و عام است.

 

انواع رنگ پودری الکترواستاتیک

برخی از رنگ های پودری الکترواستاتیک عبارتند از:

  • رنگ پودری فرافر
  • رنگ پودری دکورال
  • رنگ پودری مشکی
  • رنگ پودری چکشی
  • رنگ پودر تمپرا
  • رنگ پودری الکترواستاتیک طلایی

 

مزایای رنگ پودری

رنگ پودری بسیار با محیط زیست سازگار است. بدین ترتیب امنیت کارگران را تأمین می کند. کیفیت رنگ ها بر اثر مرور زمان کم نشده و هیچ نوع حلالی در آن بکار نرفته است. در نتیجه احتمال هر نوع احتراق را به طور چشمگیری کم می کند.

 

مزایای استفاده از رنگ های پودری الکترو استاتیک

1/ عدم وجود حلال و به تبع آن, عدم وجود بخارات مضر

2/ امکان استفاده از 95 درصد رنگ به دلیل قابلیت بازیافت و استفاده مجدد

3/ کاهش بیماری های تنفسی و عفونتهای ریوی به دلیل عدم وجود حلال ها

4/ صرفه جویی در رمان و افزایش سرعت تولید و در نتیجه کاهش مصرف انرژی

5/ غیر سمی بودن و عاری بودن از فلزات سنگین مانند سرب, کادمیوم و ....

6/ ضریب ایمنی بالاتر نسبت به رنگ های مایع , از نظر خطر آتش سوزی

 

 رنگ آمیزی پودری الکترواستاتیک

در سال های اخیر کاربردهای گوناگون از جمله سطوح پروفیل آلومینیوم، یراق آلات کابینت، شیشه، سرامیک، چوب، آلومینیوم و حتی پلاستیک دارد.
مراحل این فرایند به ترتیب زیر انجام می گیرد:
•    فرایند پیش پردازی شیمیایی که باعث می شود رنگ پودری الکترواستاتیک به سطح پروفیل آلومینیوم چسبیده و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی و تحلیل رفتن لایه زیرین را افزایش می دهد.
•    فرایند آویزان کردن با توجه به سطوح مورد نیاز برای رنگ آمیزی
•    رنگ کردن سطوح با رنگ پودری الکترواستاتیک بوسیله ابزار رنگ پاشی
•    حرارت دادن

 

ویدئو: رنگ آمیزی با رنگ پودری الکترواستاتیک

 

خط تولید رنگ پودری الکترواستاتیک

شرکت الوم فرم با رعایت آخرین استاندارد و آخرین تکنوولوژی برای تولید با کیفیت رنگ پودری در خدمت شما عزیزان می باشد

 

قیمت رنگ پودری الکترواستاتیک

خرید و فروش رنگ پودری الکترواستاتیک از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است این محصول به صورت عمده و خرده در اندازه های مختلف مورد معامله قرار می گیرد.

مشاوران ما در آلوم فرم مشتریان را از خصوصیات و کاربرد این رنگ ها آگاه می کنند. برای اطلاع از لیست قیمت با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا با شماره های 09123794374   و 09122645327 در ارتباط باشید تا  خرید مطمئن تری را تجربه کنید.

 

فروش رنگ الکترواستاتیک تهران

برای مشاوره با کارشناسان شرکت آلوم فرم با شماره های 09122645327 و 09123794374 لطفا تماس بگیرید.

 

 

بیشتر بخوانید:

 

 

ثبت نظر

برای مشاوره تماس بگیرید.آلوم فرم

 

آلوم فرم با استفاده از مدرن ترین و بروزترین سیستم منطبق بر استانداردهای روز ، تمامی نیازهای شما مشتریان و صنعتگران عزیز را ایجاد کنیم و همچنین با اعتماد و حمایت شما توانسته ایم مجموعه ای منظم با تکیه بر بروز ترین ابزار آلات الکترواستاتیک برپا کنیم خدمات ما : تولید پروفیل آلومینیوم اختصاصی و براساس سفارش شما ، تولید انواع پروفیل الومینیوم عمومی ، خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک و طراحی و ساخت اواع درب اتوماتیک شیشه

 

                               

 

 

 

ارتباط با ما

 

آدرس : جاده ساوه ,سه راه آدران,به سمت شهریار, شهرک صنعتی زواره ای

         

   09123794374- 09122645327   

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد